<Grįžti

Rekordinė „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“ – violončelininkės Kornelijos Kupšytės rankose

Jubiliejinį dešimtąjį kartą vykusiame „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso apdovanojimų renginyje rekordinė 5 tūkst. eurų stipendija visuomenės ir komisijos sprendimu įteikta violončelininkei Kornelijai Kupšytei.

Klaipėdos vardą garsina ir Lietuvoje, ir pasaulyje

Rugsėjo pabaigoje prasidėjusi talentingų Klaipėdos krašto jaunuolių paieška šventiškai finišavo „Švyturys BHouse“ erdvėje, kur buvo paskelbta, kas laimėjo bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigtą 5 tūkst. eurų stipendiją. Po trijų konkurso etapų, į kuriuos buvo įtraukta ir savo balsus galėjusi atiduoti visuomenė, ir garbinga komisija, įspūdinga finansinė paskata atiteko violončelininkei K. Kupšytei.

„Švyturio stipendija tai ne tik metų įvykis, renginys, paskatos stipendija. Mano nuomone, šios iniciatyvos didžiausia vertė – rūpestis, kuris vienija žmones, taip pat tai leidžia dar labiau didžiuotis savo gimtuoju miestu, jo žmonėmis. Labai svarbu tai, kad jos dėka mes mokame pasidžiaugti vieni kitais, mokame įvertinti, paskatinti ir pastūmėti“, – sakė apdovanojimą atsiėmusi K. Kupšytė.

K. Kupšytė – jaunosios kartos solistė, tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtoja, kurią galima išgirsti tiek aktyviai koncertuojančią Lietuvoje, tiek didžiosiose užsienio scenose. Nuo 2023 m. ji dalyvauja „White&Black“ projekte, o taip pat yra Klaipėdos violončelių kvarteto narė. K. Kupšytė yra trečioji muzikos pasaulio atstovė, kuriai atitenka „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“.

Įkvepianti talentų įvairovė

„Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursą organizuojančios bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas apdovanojimų ceremonijos metu sakė, kad nors konkursas vyksta jau dešimtus metus, išrinkti nugalėtoją niekada nebūna lengva.

„Per dešimtmetį daug kas pasikeitė, bet vienas dalykas išlieka toks pats – kiekvieną kartą sudėtinga išrinkti nugalėtoją, nes kasmet kone kiekvienas finalininkas yra vertas apdovanojimo. Neabejoju, kad tai yra geras ženklas. Tai reiškia, kad Klaipėda turi talentingų ir stiprių žmonių, kurie kūrė, kuria ir kurs vienintelio Lietuvos jūrų miesto ateitį“, – kalbėjo R. Viršilas, kuris taip pat užėmė ir garbingas komisijos nario pareigas.

Jam antrino ir dar vienas komisijos narys, Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, pabrėžęs talentų skatinimo svarbą.

„Pats svarbiausias turtas yra žmogus, būtent jis sukuria miestus. Todėl labai džiaugiuosi šia inciatyva, kuri šiandien mini savo 10-metį. Tikiuosi, kad ji išliks ilgam. Ačiū visiems tiems, kurie dalyvavo. Laimėtojai yra visi, kurie dalyvavo šiame procese. Todėl linkiu būti kūrėjais, būti savo miesto patriotais bei savo idėjomis, mintimis, darbais prisidėti, kad Klaipėda klestėtų“, – sakė A. Vaitkus.

Komisiją taip pat sudarė „Vakarų ekspreso“ direktorius bei vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus, Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys ir Jūrų inžinerijos katedros mokslininkas, technologijos mokslų daktaras Paulius Rapalis, kuris „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursą laimėjo pernai.

Į finalistų penketuką, kurį savo balsais sudarė visuomenė, be violončelininkės K. Kupšytės pateko transporto inžinerijos doktorantas Evgenii Iamshchikov, kino režisierė Ksenia Frolova, ekologinio pilietiškumo ugdymo ir klimato kaitos lauką tyrinėjanti trečio kurso doktorantė Samanta Štraupaitė ir 2023 m. Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Lenkijoje net du bronzos medalius iškovojęs Edvinas Vaičiulis.

 

<Grįžti

„Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurse – finišo tiesioji: visuomenės palaikymo laukia 5 finalininkai

Jubiliejinį dešimtąjį kartą vykstantis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursas artėja prie finišo tiesiosios. Pasibaigus antrajam konkurso etapui iš trylikos Klaipėdos krašto talentų kovą dėl bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigtos stipendijos tęsia penki jaunuoliai, už kuriuos savo balsus atiduoti jau paskutinį kartą šiemet yra kviečiama visuomenė. Antradienį prasidėjęs balsavimas oficialioje stipendijos svetainėje vyks iki spalio 10 d.

Padidėjusi stipendijos suma

Pasibaigus visuomenės balsavimui antrojo „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso etapo metu, paaiškėjo, kad daugiausiai palaikymo sulaukė violončelininkė Kornelija Kupšytė, transporto inžinerijos doktorantas Evgenii Iamshchikov, kino režisierė Ksenia Frolova, ekologinio pilietiškumo ugdymo ir klimato kaitos lauką tyrinėjanti trečio kurso doktorantė Samanta Štraupaitė ir 2023 m. Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Lenkijoje net du bronzos medalius iškovojęs Edvinas Vaičiulis.

„Jau dešimtąjį, jubiliejinį kartą vykstantis konkursas sulaukė kaip niekada daug visuomenės palaikymo ir įsitraukimo. Stebėdami tai ir norėdami suteikti dar didesnį paskatinimą vienam iš penkių Klaipėdos vardą Lietuvoje ir pasaulyje garsinančių jaunuolių nusprendėme bendrovės įsteigtą stipendiją padidinti iki 5000 Eur. Tikime, kad tai įkvėps visus norinčius dar aktyviau atiduoti savo balsus už finalistus, o stipendijos laureatui ar laureatei suteiks dar tvirtesnį pagrindą toliau siekiant savo tikslų ir įgyvendinant idėjas“, – sako konkursą organizuojančios bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Galutinis sprendimas – kompetentingos komisijos rankose

Susipažinti su šių metų „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso finalininkais ir išreikšti jiems palaikymą visuomenė kviečiama nuo antradienio, spalio 3 d., iki spalio 10 d. 23 val. 59 min. oficialioje stipendijos interneto svetainėje adresu www.svyturiostipendija.lt. Šiam etapui pasibaigus, penkis finalininkus vertins komisija, kuri atsižvelgdama į visuomenės balsus išrinks „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureatą.

Vienas iš komisijos narių, Klaipėdos dramos teatro direktorius Tomas Juočys pastebi, kad tokie konkursai yra ypač svarbūs ir reikalingi.

„Tokių konkursų svarbai nėra suteikiama tiek reikšmės, kiek jos iš tikrųjų yra. Yra labai mažai progų, kada į jauną kūrėją yra atkreipiamas toks dėmesys. Jauni žmonės dirba ir jie nesitiki, kad jiems bus už tai atlyginta. Žinoma, paskatinimas pinigine premija yra labai svarbu, kad jauni talentai nesustotų dirbti ir kurti, bet šiuo atveju svarbiausias ne piniginis prizas, o pats faktas, kad juos kažkas stebi, nes tai įrodo, kad jų veikla yra reikalinga“, – įsitikinęs T.Juočys.

Komisijos narys džiaugiasi, kad visi finalininkai atstovauja labai skirtingas sritis, o patekę į finalą jau sulaukė didelio pasisekimo ir dėmesio.

„Nuspręsti, kuris iš jų yra pats verčiausias stipendijos, yra labai nelengva, todėl komisijoje yra daug žmonių, visi atsineš savo idėjas ir mintis, jos bus sulygintos. Visada būna taip, jog emociškai norisi visus paskatinti ir apdovanoti. Manau, kad tie, kas pateko į finalą, jie jau turi milžinišką pasiekimą, apie juos sužinojo daugiau žmonių ir dar daugiau sužinos, jau tai yra labai svarbu“, – teigia T. Juočys.

 

Nuo 2014 m. vykstančiame „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurse laureato vardą jau pelnė pianistė Adelė Daunoravičiūtė, Klaipėdos muzikinio teatro solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, menininkė Agnė Kišonaitė, laivų inžinierius Lukas Norkevičius, mokslininkas Žydrūnas Lukošius, elektra varomo katamarano kūrėjas Tomas Vėlius, mokslininkė dr. Greta Gyraitė ir oro taršos problemas tyrinėjantis mokslininkas Paulius Rapalis.