Praėjusių metų nugalėtojai

2014

A. Adelė Daunoravičiūtė

Pianistė kartu su kolege Kristina Budvytyte jau yra tapusi JAV konkurso „American Protege“ laureate, turėjusi progą koncertuoti garsiojoje Niujorko salėje „Carnegie Hall“. Profesorės Tatjanos Romaškinos auklėtinė su koncertine programa jau lankėsi Italijoje, Suomijoje, Australijoje, turėjo progą stažuotis pas tokius žinomus meistrus kaip prof. Petrą Geniušą, Zbignevą Ibelhauptą, Jurgą Karnavičių, prof. Aleksandrą Puliajevą.  

2015

S. Steponas Zonys

Klaipėdos muzikinio teatro solistas, daugybės konkursų nugalėtojas, savo muzikiniais sugebėjimais garsinantis Klaipėdą bei Lietuvą. 2010 ir 2011 metais Kaliningrade vykusiame konkurse „Solovuška“ (liet. „Lakštutė“) laimėtos pirma bei antra vietos, 2012 metais jaunųjų dainininkų konkurse Latvijoje užimta pirmoji vieta.  

2016

A. Arūnas Eimulis

Talentingas kino kūrėjas, kurio vaizdo klipai bei trumpo metro filmai buvo rodomi dešimtyse tarptautinių kino festivalių ir konkursų bei pelnė ne vieną apdovanojimą. Tarp žinomiausių jo darbų – „Super M nuotykiai“ bei „Pašteto brolija“, taip pat pilno metro filmas „Sistema“.  

2017

A. Agnė Kišonaitė

Bene labiausiai menininkę A. Kišonaitę išgarsinęs kūrinys – Honkonge pastatytas meno objektas „Lūpdažių bokštas“, kuriam panaudotos 18399 lūpų dažų pakuotės. Šis kūrinys – kaip aukščiausias statinys iš lūpdažių – įtrauktas į pasaulio Gineso rekordų sąrašą. Lietuvos rekordų knygoje užfiksuoti ir kiti menininkės darbai: vienkartinių pirštinių mozaika „Pripūstos lūpos“, nagų lako buteliukų vitražas „Stiklo pūtimas“. A. Kišonaitė taip pat kuria instaliacijas bei tapo. Savo projektu „Diabetas“ – tai skulptūra iš maždaug 5 tūkst. insulino injektorių – diabeto diagnozę išgirdusi menininkė siekia atkreipti dėmesį į šią ligą.  

2018

L. Lukas Norkevičius

Iš Rietavo kilęs vaikinas Klaipėdos universitete studijavo laivų inžineriją, gavo bakalauro laipsnį, baigė laivų projektavimo ir statybos magistro studijas. Tęsdamas studijas doktorantūroje, L. Norkevičius savo disertaciją skyrė tyrimams, kurie leistų uostamiesčio jūrų vilkikuose panaudoti suskystintąsias gamtines dujas ir gerokai sumažinti oro taršą.  

2019

Ž. Žydrūnas Lukošius

Mokslininkas, garsinantis Klaipėdą ir visą Lietuvą, nes kartu su kolegomis sukūrė specialų kraujo spaudimo matavimo aparatą, kuris patentuotas Lietuvoje. Telšiuose gimęs, bet didžiąją gyvenimo dalį Skuodo rajone praleidęs Ž. Lukošius jau daugiau nei dešimtmetį dėsto Klaipėdos universitete.  

2020

T. Tomas Vėlius

Sukūrė elektra varomą katamaraną „Popa Boat“, kuris 2018 m. buvo išrinktas viena inovatyviausių pasaulyje žaliųjų idėjų. T. Vėliaus sukurtas startuolis jau siūlo pasiplaukiojimus ekologišku katamaranu Klaipėdos gyventojams ir svečiams.  

2021

G. Greta Gyraitė

Apsigynusi daktaro laipsnį Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute, turinti ekologijos bei jūrų bioįvairovės ir apsaugos magistro laipsnius, jau 10 metų tyrinėja mariose ir jūrose aptinkamus potencialiai patogeniškus mikroorganizmus. Jos atlikti maudyklų vandens kokybės tyrimai Lietuvos ir Vokietijos Baltijos pajūriuose aktualūs Baltijos jūros regiono mastu.  

2022

P. Paulius Rapalis

Oro taršos problemas tyrinėjantis mokslininkas, Klaipėdos universiteto (KU) Jūrų inžinerijos katedros dėstytojas, technologijos mokslų daktaras. Savo tyrimais ir inžinerinėmis inovacijomis dr. P. Rapalis prisideda prie uostamiesčio aplinkos gerinimo, naujos inžinierių ir mokslininkų kartos rengimo laivybos, uostų bei jūrų energetikos iššūkiams įveikti. Nuo 2011 m. mokslininkas savo tyrimus pristatė 23 tarptautinėse ir nacionalinėse konferencijose, publikavo 29 mokslinius straipsnius, taip garsindamas KU, gimtąjį miestą ir Lietuvą. Be mokslinės veiklos, dr. P. Rapalis su kolegomis užsiima ir švietėjiška veikla skaitydami paskaitas KU svečiams.